בדיקות חיזוק מבנים הן חלק חשוב ובלתי נפרד מתהליך קבלת היתר לתמ"א 38. במסגרת הגשת הבקשה לוועדה המקומית, המתכננים נדרשים לבצע בדיקות אל הרס לתמ"א 38 באמצעות מעבדה מקצועית. 

בדיקות אלו חשובות כי הן בודקות את היכולות של העמודים לעמוד בעומסים, מאתרות כשלים מבניים בתכנון וביסודות ומאפשרות לכם לדעת טוב יותר היכן נקודות החולשה במבנה ומה יש לחזק לאורך התהליך. כמובן שהבדיקות אינן מתבצעות סתם כך, אלא שישנו מתווה שעל הבודקים לפעול על פיו ולבצע את הבדיקות בהתאם לנדרש על פי חוק. 

בסיסטם מעבדות מתקדמות בע"מ מבצעים את הבדיקות הבאות:

הבדיקות שמבוצעות על ידי סיסטם מעבדות בע"מ אלו בדיקות מקיפות אשר מציגות למהנדסים תמונה כוללת ומאפשרות להם לבנות תכנית חיזוק מבנים נכונה ומדויקת יותר. 

כדי לבצע את הבדיקות אנו נבקש את תכניות המבנה (גרמושקה), בדרך זו נוכל להיערך ולתכנן את תהליך ביצוע הבדיקות על הצד הטוב ביותר, ובסוף הדרך להציע לכם שיקוף מלא של קונסטרוקציית ושלד המבנה, כך שאפשר יהיה להכין תכנית לחיזוק המבנה הקיים כשכל הפרטים ונקודות החולשה אינם נסתרים מכם, גם אם נמצאים בחלקים מוסתרים בתוך הקירות והחיפויים. 

בדיקות נפוצות

צוות הבודקים המקצועי יבצע בדיקות שונות ומגוונות ביניהן בדיקות אל הרס לתמ"א 38 וסקירות של המבנה לאורכו ולרוחבו כבר מרגע הגיעו לשטח. בדיקה נוספת ונדרשת היא מיפוי של קונסטרוקציות שלד המבנה והצגתו על גבי תוכנת אוטוקאד כדי שיהיה לכם שיקוף ויזואלי ותוכלו לראות את התמונה הנרחבת טוב יותר. כמו כן בודקים את חוזק הבטון באתר ולוקחים מדגמים לבדיקות מעבדה. במסגרת הבדיקה הצוות יבצע סקירה הנדסית של המבנה. בדיקה זו מפרטת את סוגי התקרה, בודקת את העמודים והקירות, כוללת מיפוי ברזל זיון, פסיעת זיון בתקרה מוקשית, חתך תקרות ועוד. 

בדיקות נוספות

בדיקות נוספות שהצוות יבצע יהיו: סקר קרקע על ידי יועץ קרקעות מוסמך במטרה לדעת מהו סוג הקרקע שעמו מתמודדים ולבסס את המבנה בהתאם, בדיקות כימיות לבטון ולחומרים אחרים, בדיקות תקרת פלקל, מיפוי תשתיות, בדיקות העמסה לתקרות ואלמנטים, חוזק בטון מותז, יסודות המבנה, מדידת שכבות אספלט, עובי קירות וחיפויים, עובי שכבות צבע, מיפוי כשלים במבנה ועוד.

כל הבדיקות לחיזוק מבנים לתמ"א 38 מאוד חשובות כי הן מסייעות להכיר מהו סוג הקירות אשר מרכיבים את מעטפת המבנה, לזהות סדקים, תפרי התפשטות, קורוזיה בפלדה, או סימנים לשקיעה בסוגים שונים של אלמנטים אופקיים. הן מסייעות להבין את חוזק המתיחה, לבדוק חריגות מערכים מגבילים ולהבין את מצבו של המבנה כדי לבצע חיזוק טוב יותר.

כמה זמן בדיקות חיזוק מבנים לתמ"א 38 נמשכות?

בדיקות אלו נערכות למשך יום שלם, ובמהלכן הבודקים יסקרו את כל חלקי המבנה: חדרי המדרגות, המקלט, גג המבנה, העמודים ועוד. ישנן בדיקות אשר כרוכות ברעש, אחרות פחות, כאשר עליהן להתבצע בתיאום מלא עם ועד הבית במבנה, שכן דורשות מפתח למקלט, לגג ואף לדירות בקומות העליונות או לכל הדירות בבניינים בהם אין קומה פתוחה של עמודים. מעבר לכך, הן דורשות גם שקע חשמל זמין.

סיסטם מעבדות בע"מ זו מעבדה מקצועית אשר מציעה לכם מעטפת שלמה של שירותים מהשורה הראשונה, ומציגה לכם תמונת מצב מדויקת אשר נסמכת על בדיקות מתקדמות, ציוד חדשני וצוות מיומן שמורכב מאנשי מקצוע מובילים בתחומם. לפרטים נוספים או לתיאום בדיקות חיזוק מבנים לתמ"א 38 מוזמנים ליצור אתנו קשר.