בדיקה

בדיקות כלונסאות בשיטה סונית ואולטרא-סונית

בסיסטם מעבדות בע"מ אנו מספקים מעטפת שלמה של שירותי בדיקות בפריסה ארצית ביניהם בדיקת כלונסאות בשיטה סונית ואולטרא-סונית. אנשי המקצוע המנוסים שלנו מבצעים את תהליך הבדיקה ביעילות וברמת דיוק מרבית. לאחר השלמת הבדיקה, אנו מספקים דוחות מקיפים המתארים את הממצאים, ובמידת הצורך, ממליצים על אמצעים מתאימים לטיפול בכל בעיה שזוהתה.

עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחום, אנו מחויבים לספק איכות יוצאת דופן, אמינות וסטנדרט גבוה של שירות. 

בדיקת כלונסאות בשיטה סונית לפי תקן ASTM-D-5882: 

בדיקת כלונסאות בשיטה הסונית מסתמכת על העיקרון של שימוש בגלי קול, על מנת לזהות אובייקטים שאינם נגישים ויזואלית. שיטה זו נמצאת בשימוש בתחומים רבים, לרבות בתחום הרפואה, לצורך ביצוע בדיקות שונות. במסגרת הבדיקה המכשיר פולט רצף של גלי קול לתוך האובייקט שנבדק, ומנתח את הגלים החוזרים. בהתבסס על המאפיינים של גלי הקול החוזרים, המכשיר יוצר ייצוג חזותי של האזור הנסקר, מה שמאפשר בדיקה והתבוננות. 

בדיקת כלונסאות בשיטה סונית פועלת על פי עיקרון דומה. במהלך הבדיקה גלי קול מועברים לכל אורכו ועומקו של הכלונס, ועל ידי ניתוח המאפיינים של גלי הקול החוזרים, ניתן לחלץ מידע, ולקבל תובנות חשובות שיאפשרו לזהות פגמים או חריגות שעשויים להשפיע על ביצועיו. 

שיטת הבדיקה הסונית מספקת מידע חשוב, היא מהווה כלי חסכוני ויעיל לאיתור ליקויים גדולים. עם זאת, חשוב לציין כי ייתכן שהיא לא תזהה את כל הליקויים.

בדיקת כלונסאות בשיטה אולטרא-סונית לפי תקן ASTM-D-6760: 

שירותי בדיקת כלונסאות בשיטה אולטרא-סונית מבוצעים בהתאם לתקן ASTM-D-6760, ונועדו לזהות ולהעריך פגמים שלא ניתן לזהות באמצעות שיטות בדיקה אחרות. טכניקה זו יעילה במיוחד עבור אלמנטים עמוקים וכלונסאות בקוטר גדול, והיא מציעה דיוק ואמינות משופרים. 

הבדיקה האולטרא- סונית מאפשרת לגלות ולבדוק פגמים, שאין אפשרות לגלות ולבדוק בשיטות בדיקה אחרות. שיטה זו מתאימה במיוחד לאלמנטים עמוקים ולכלונסאות בעלי קוטר גדול. לצורך הבדיקה יש להתקין בכלונס – לפני היציקה – צינורות ברזל או פלסטיק קשיח בקוטר של 50 מ"מ ("2) לכל הפחות, ולמלאם במים לפני הבדיקה. מספר גדול יותר של צינורות ייתן כיסוי טוב יותר של חתך הכלונס הנבדק (בהתאם לקוטר הכלונס).

במהלך הבדיקה מורדים על ידי כבלים משדר ומקלט אל תחתית הצינורות המותקנים בכלונס. תוך כדי משיכת הכבלים במקביל כלפי מעלה, משודרים פולסים אולטרא סוניים על ידי המשדר, ואלו נקלטים על ידי המקלט. גלגלת המופעלת באמצעות הכבלים מודדת את עומק הכלונס, ונתוני השידור והקליטה של הפולסים עוברים דרך הכבלים למחשב. הנתונים הנקלטים יוצרים גרף של זמן הגעת הפולסים ואנרגיה דרך הבטון , ביחס לעומק המדידה. אם מתגלה פגם במהלך הבדיקה, הציוד מאפשר לבצע גם סקירת טומוגרפיה, למפות את אזור הפגם, ולגלות את מיקומו וגודלו המדויק. כמו כן מאפשרת סקירת הטומוגרפיה להעריך את חוזק הבטון בכל חתך רוחב. ככל שמספר הצינורות שהותקן גדול יותר, המידע שמתקבל רב ומדויק יותר.

בדיקת הטומוגרפיה מתבצעת בכלונסאות בעלי קוטר גדול, המשמשים בעיקר למבנים גדולים, כמו גשרים ובניינים גבוהים. מטרתה העיקרית היא להראות במדויק את גודל הפגם ואת מיקומו, על מנת להקטין ככל הניתן את עלות התיקון.

ניתן לבצע את הבדיקה לאחר שהבטון התקשה במעט והגיע לחוזק מסוים, בדרך כלל לאחר כחמישה ימים מהיציקה. העומק המדווח הוא העומק המדוד עד תחתית הצינור הקצר מבין צמד הצינורות המשמשים בבדיקה, ולא עומק תחתית הכלונס בפועל.

הודות לבדיקה ניתן לקבל מדדים אודות הכלונס כמו עומקו, קוטרו, שלמותו רציפותו ועוד, כל שכן להבחין בין סדקים לפגמים גדולים יותר.

בסיסטם מעבדות בע"מ נותנים עדיפות לדיוק, יעילות ושביעות רצון מרבית.

לא בכדי סיסטם מעבדות מתקדמות בע"מ נחשבת למעבדה האמינה והמתקדמת ביותר בישראל. המחויבות שלנו למצוינות, המומחיות רבת השנים והמגוון המקיף של השירותים שאנו מספקים, אלו מאפיינים שהופכים את השירות שלנו לאמין, מקצועי ומיטבי. 

לבדיקת כלונסאות יש תפקיד חשוב ובכוחה להבטיח את תקינותן ויציבותן של כלונסאות המשמשות בפרויקטים שונים של בנייה. על ידי שימוש בטכנולוגיות העדכניות ביותר ועמידה בסטנדרטים בינלאומיים, אנו מספקים תוצאות מדויקות ואמינות למגוון רחב של לקוחות, לצד מידה גבוהה של שקט נפשי.

צרו אתנו קשר עוד היום כדי לברר פרטים נוספים על בדיקת כלונסאות, ואפשרו לצוות המומחים שלנו לספק לכם תוצאות אמינות, מדויקות בזמנים המתאימים לצורכי הפרויקט שלכם.

סרטוני הדגמה

סרטון הדגמה בדיקת כלונסאות סונית ואולטרא-סונית

להצעת מחיר ופרטים נוספים:

פרטי המחלקה: