בדיקה

בדיקות אטימות מרחבים מוגנים לפי ת''י 4577

בדיקות אטימות מרחבים מוגנים ומקלטים בהתאם לדרישות התקן הישראלי 4577. בדיקה מתבצעת לאחר סיום כול העבודות גמר במרחב מוגן (כולל התקנת פרטי מסגרות, עבודות טיח, צבע וריצוף) כאשר לא מותקנת בהם בפועל מערכת אוורור וסינון. 

אם אתם עומדים לפני שיפוץ או תיקונים של המרחב המוגן בבית שלכם, אחת הבדיקות שיהיה עליכם לבצע ללא דיחוי היא בדיקת אטימות ממד. בדיקה מצילת חיים זו מאפשרת לכם לאתר ליקויים ולטפל בהם בזמן, וכך למנוע פגיעה אפשרית חלילה בעתות מלחמה וחירום.

בדיקות אטימות מרחבים מוגנים – מהן? 

החל משנת 1992, נקבעו תקנות בטיחות הנוגעות לאטימות המרחב המוגן – עליו להיות מוגן לחלוטין מפני גורמים חיצוניים על מנת לספק מענה הולם במקרי חירום ולהציע הגנה מקסימלית לכל דיירי הבית. כדי להבטיח שהמרחב המוגן הביתי שלכם אכן אטום כראוי ותואם לתקנים ישראלים והנחיות של פיקוד העורף, עליכם לבצע בדיקת אטימות.

מטרתה של הבדיקה היא לגלות ליקויים בפתחי האוויר של המרחב מוגן, ובמסגרות של החלון והדלת ולוודא שהדלת והחלון מתפקדים היטב. כמו כן מוודאים שאין פתחים לא תקינים שעשויים לפגוע במידת האטימות כמו למשל קידוחים בקיר וכדומה. לבסוף, במידה והותקן מזגן, הבודקים יוודאו שהאזור האטום, לרבות במקום שבו הצנרת עוברת, והם גם יבדקו שהאיטום עמיד גם בפני הדף או חדירת אוויר. 

כיצד מתבצעת הבדיקה?

הבדיקה מתבצעת על ידי צוות הבודקים המקצועי של סיסטם מעבדות מתקדמות בע"מ, מעבדה מוסמכת למתן אישור אטימות. במסגרת הבדיקה יגיעו בודקים אל המרחב מוגן בחלל שתרצו לבדוק ויוודאו שדלת של מרחב מוגן והחלון תקינים ואטומים, לרבות גומי האיטום שסובב אותם. כמו כן הבודקים יבדקו את פתחי האוורור של מרחב מוגן ויוודאו שלא בוצעו במרחב מוגן שיפוצים או תיקונים על ידי גורמים שאינם מוסמכים, ששינו את הרכב החומרים במרחב מוגן או לחלופין, ביצעו קידוחים.

מבנים שנבנו לאחר מאי 2010 ולהם מדבקות תו תקן ממכון התקנים אינם נדרשים בביצוע הבדיקה. לעומת זאת, אם אתם גרים בנכס ישן או שלא ביצעתם בדיקת אטימות למרחב מוגן כבר תקופה ארוכה, מוטלת עליכם האחריות לדאוג לכך שהממ"ד תקין, כדי להבטיח בטיחות והגנה בשעת חירום. 

מה קובעת בדיקת אטימות מרחבים מוגנים?

כדי להבטיח שהמרחב מוגן בבית שלכם או בחלל שתרצו לבדוק, תקני וכשיר לשימוש בעת הצורך, לאחר ביצוע בדיקת האטימות. צוות המעבדה ולו מומחיות וניסיון בתחום, יוודא שהמרחב מוגן  שלכם לא עבר שינויים חיצוניים, או כל שינוי אחר שפוגע ביכולותיו לספק הגנה לדיירים.

המון פעמים מרחבים מוגנים משמשים כחדר עבודה, חדר ילדים, חדר אירוח או כל שימוש אחר וכתוצאה מכך מתקינים בהם מזגן או שמעבירים דרכם צנרת וכבלים כדי לחבר אינטרנט, מחשב ומכשירים חשמליים אחרים. על מנת לוודא שהממ"ד יישאר תקני למרות ועל אף השינויים, כדאי בהחלט לוודא שבעלי המקצוע בהם בוחרים לתפקיד בעלי ניסיון מקצועי כך שיבצעו אחריהם איטום באמצעות מוצרים המאושרים על ידי פיקוד העורף ועומדים בתו תקן. המוצרים הנכונים ישמרו על הקירות מוגנים, אטומים ועמידים על מנת לספק את מידת ההגנה הנחוצה במקרה חירום. 

בדיקת אטימות מטעם מעבדה מובילה בתחום

אז בין אם ביצעתם שיפוצים בממ"ד ואתם לא בטוחים שהאיטום תקין ובין אם הממ"ד שלכם ישן ותרצו לבדוק ולתקן אותו בהתאם, הצוות שלנו בסיסטם מעבדות מתקדמות בע"מ מתמחה בביצוע בדיקות אטימות מרחבים מוגנים לפי ת"י 4577 ויוכל להגיע אליכם כדי לבצע בדיקה ולוודא שהממ"ד שלכם אכן תקני ואטום כראוי. 

עם 20 שנות ניסיון ואישורים מכל הגורמים המוסמכים אתם יכולים לסמוך על צוות המעבדה המקצועי והמיומן שלנו שיבצע את הבדיקות במומחיות ויספק תוצאות אמינות ברמה הגבוהה ביותר. לפרטים נוספים או לתיאום פגישה מוזמנים ליצור אתנו קשר!

סרטוני הדגמה

סרטון הדגמה בדיקת אטימות מרחבים מוגנים

להצעת מחיר ופרטים נוספים:

פרטי המחלקה: